انرژی خورشید

دسته: Blog منتشر شده در چهارشنبه, 08 بهمن 1393 نوشته شده توسط Super User

solar energy(انرژی خورشید)

 
 

 

امروزه بشر با دو بحران بزرگ روبروست از یک طرف شهرهای بزرگ صنعتی با مشگل آلودگی محیط زیست مواجه اند که اثرات مصرف بالای انرژی در زمین و آب و هوا آشکار مشخص است از طرف دیگر هم مشاهده می شود که مواد اولیه و سوخت مورد نیاز ماشین های الکترو مکانیکی با شتاب روز افزون در حال تمام شدن است انرژی خورشید یکی از منابع تامین انرژی رایگان به شمار می رود که پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است در سالهای اخیر در بیشتر کشورها برای کاهش و صرفه جویی در مصرف انرژی کنترل عرضه و تقاضای انرژی و کاهش انتشار گازهای آلاینده با استقبال روبرو شده اما از این انرژی خورشیدی به طور مستقیم نمی توان به جای سوختهای فسیلی استفاده کنیم بلکه باید دستگاهایی بسازیم که بتواند انرژی خورشیدی را به انرژی قابل استفاده مثل انرژی مکانیکی یا گرمایی و یا الکترسیته تبدیل کنند اما کاربردهای انرژی خورشیدی اول گرم کننده ها یکی از مصارف انرژی خورشیدی در آب گرمکن هایی است که برای گرمایش اب منازل ، کارخانجات و یا ساختمانها و استخر ها استفاده می شود همینطور در کوره های خورشیدی که برای ذوب فلزات حتی برای دماهای بسیار بالا مثل ذوب آهن استفاده می شود می توانیم دمایی تا حدود 6000 درجه سانتی گراد را تولید کنیم دومین مورد ایستگاه های آب شیرین کن است که توسط آینه هایی نور خورشید را روی مخزن آب متمرکز می کنند تا کار تبخیر را انجام دهند و سومین مورد هم الکترسیته خورشیدی است که در این روش انرژی الکتریکی به سادگی قابل تبدیل به سایر انرژی ها ست و می شود آن را هم ذخیره کرد این روش بهتر از سایر روشهاست یکی از راههای گرفتن الکتریسیته از انرژی خورشیدی ساخت نیروگاه های حرارتی خورشید است که گرمای لازم توسط آینه هایی تامین می شود و حرارت ناشی از جذب پرتوهای نور خورشید روی دیگ بخار متمرکز می شود نیروگاه های خورشیدی در آینده با مزایای قاطعی که در برابر نیروگاه های فسیلی و اتمی دارند بخصوص اینکه سازگار با محیط زیست هستند می توانند مشگل برق را در دوران اتمام ذخایر نفت و گاز حل کنند اما از مزایای نیروگاه های حرارتی خورشیدی چند نکته را خدمت شما عرض می کنیم اول اینکه در نیروگاه های حرارتی خورشیدی تولید برق بدون مصرف سوخت است دوم اینکه احتیاج به اب زیاد ندارند سوم اینکه امکان تامین شبکه های کوچک و ناحیه ای به سادگی انجام پذیر است چهارم اینکه استهلاک آن کم است و عمر زیادی هم دارد پنجم ویژگی نیرو گاه های حرارتی خورشیدی عدم احتیاج آنها به متخصص عالی است.

 

آب شیرین کن خورشیدی

با دو شیوه میتوان در مناطق ساحلی خلیج فارس و دریای عمان از انرژی خورشیدی استفاده و آب شور را شیرین و استفاده کرد.1- با استفاده از برق خورشیدی حاصل از پانلهای تولید برق از آفتاب. هم میتوان برق منازل را تامین کرد هم اینکه با استفاده از آب تصفیه کن های خانگی که قیمت مناسبی هم دارند. آب های شور را شیرین و مردم مصرف کنند.

2- در سطح کلان میتواند دولت و یا شهرداری ها با استفاده از انرژی گرمایشی خورشید(سهموی) با متمرکز کردن نور خورشید توسط آئینه ها در یک نقطه آب را به جوش آورده و از بخار آن آب شیرین تولید . ویا از آن در توربین ژنراتور برق تولید کرد. و مناطق محروم سواحل جنوب ایران را به مناطق سبز و زیبا جهت گردشگری. و دیگر فعالیت های اقتصادی تبدیل کرد.

مضافا اینکه در مناطق جنوبی ایران درختی بنام حرا میروید که خود یک دستگاه آب شیرین کن طبیعی است. که توسط آن میتوان مناظر زیبائی از جنگلهای طبیعی درخت حرا  ایجاد کرد . که مستقیما از آب دریا تغذیه میکنند. و سواحل را از این خشکی بیرون آورد.

همچنانکه در کشور هائی نظیر تایلند که هوا هم گرم است. سواحلی دیدنی ایجاد کرده اند. وسیل گردشگر را از تمام جهان جلب کرده اند. ولی در سواحل ایران . دستشوئی هم یافت نمیشود . تا امکانات دیگر!!

blog comments powered by Disqus
بازدید: 9361

 

تماس با پارسه

آیا سوالی دارید ؟احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید ؟

در مورد هر موضوعی به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ
خود را در یافت نمایید.

ایمیل های ارتباطی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 66140270_66289247 ( 9821+)

موبایل: 09125115420

 آدرس :  تهران _ بازارآهن شاداباد _مجتمع تجاری بهاران 1 _
بلوک 35 _ پلاک 7

اهداف فروشگاه پارسه  با هدف ارائه خدمات مناسب در زمینه خدمات لوله و اتصالات تاسیس شد. غلامی

لینک های مهم

 


 

لینک های مرتبط

ایستگاه

سامان هاست

هدایای تبلیغاتی

looleh.ir