محصولات

لوله و اتصالات یو پی وی سی (UPVC)

لوله و اتصالات یو پی وی سی (UPVC)

لوله و اتصالات یو پی وی سی (UPVC)

می توان جهت انتقال آب شرب در ساختمانها مورد استفاده قرار بگیرند و همچنین در کارهای صنعتی من جمله آزمایشگاها و بیمارستانها و کارخانه جات مواد شیمیایی و استخره ها کاربرد فراوانی دارد ، از قدیم نیاز انسان وهمه جانداران به آب سالم و بهداشتی یک ضرورت بوده است.به این دلیل همیه مهندسین به دنبال یک جایگزین مناسب برای لوله های گالوانیزه برای انتقال آب بوده اند به خاطر اینکه لوله های گالوانیزه دچار زنگ زدگی میشدن و بهداشت آب را به خطر می انداختن و دچار پوسیدگی میشدن مشکلات زیاد جهت نصب به وجود می آمد به راه کار تازا ای دست پیدا کردن که آن لوله یو پی وی سی (UPVC) نام دارد.

لوله و اتصالات یو پی وی سی پیمتاش

لوله های یو پی وی سی می توان جهت انتقال آب شرب در ساختمانها مورد استفاده قرار بگیرند و همچنین در کارهای صنعتی من جمله آزمایشگاها و بیمارستانها و کارخانه جات مواد شیمیایی و استخره ها کاربرد فراوانی دارد ، از قدیم نیاز انسان وهمه جانداران به آب سالم و بهداشتی یک ضرورت بوده است.به این دلیل همیه مهندسین به دنبال یک جایگزین مناسب برای لوله های گالوانیزه برای انتقال آب بوده اند به خاطر اینکه لوله های گالوانیزه دچار زنگ زدگی میشدن و بهداشت آب را به خطر می انداختن و دچار پوسیدگی میشدن مشکلات زیاد جهت نصب به وجود می آمد به راه کار تازا ای دست پیدا کردن که آن لوله یو پی وی سی (UPVC) نام دارد.

یو پی وی سی UPVC چیست؟

 

لوله‌های PVC و پلاستیکی در میان مردم رواج گسترده ای پیدا کردند. با آزمایشات گوناگون پیشرفت دستگاه ها به دنبال موع خاصی از لوله بودن که بتوان درتمام شرایط از آن استفاده کرد. در یکی از این آزمایشاها به ماده‌ای با نام پلی وینیل کلراید (PVC) دست پیدا کردن.در این ماده به دست آمده PVC باعث به وجود آمدن ماده ای نوع وخاصی درای این زمینه شده است . یکی از بهترین و جالبترین آن انواع PVC پلیکا  با نام UPVC شناخته می‌شود که از آن میتوان در صنایع مختلف و وساختمانهای مسکونی استفاده کرد. از این رو قرار است  به بررسی اجمالی  لوله UPVC بپردازیم و و مصارف خاص آنها در صنایع مختلف را با هم بررسی کنیم.

ویژگی های لوله UPVC

لوله های یو پی وی سی UPVC دارای مزیت و ویژگی های زیادی هست که بدلیل استفاده زیاد آن در لوله‌کشی مجتمع‌های ساختمانی می‌شود. در اینجا به چندتا از این ویژگی ها اشاره میکنیم:

مقاومت بالا در برابر خوردگی:
لوله یو پی وی سی در شرایط یکسان با لوله‌های فلزی مانند لوله های گالوانیزه ولوله های چدنی دارای توان بسیار زیاد وبلاب در برابر خوردگی، اسیدها و قلیایی ها ، سوراخ شدن دارد زنگ زدگی و تغییر رنگ و بو را دارد. در لوله های یو پی وی سی دیگ تغییر رنگ و آب دراپر زنگ زدگی را نمیبینیم

اصطکاک کم در مقابل سیالات:
لوله های یو پی وی سی UPVC به به دلیل اینکه داخل لوله سطح صافی که دارد مقاومت کمتری در برابر سیالات ایجاد میکند. ضریب زبری سطح لوله یو پی وی سی تنها ۰.۰۰۹ است.

استحکام مکانیکی بالا:
لوله UPVC از مقاومت بسیار زیادی در برابر فشار زیاد سیالات برخوردار است. این لوله (لوله فشاری) قابلیت اینکه فشار 110 بار در شرایط دمایی یکه اتاق را تحمل میکند، بدون اینکه دچار آسیب دیدگی از قبیل ترکیدن و ترک خوردن بشود

بهداشتی و غیر سمی:
لوله یو پی وی سی بدون هیچ گونه نمک سربی تولید میشوند. بنابراین، آب و مایعاتی که از درون این لوله ها میگذرد تغییری در آن ایجاد نمیشود.

بافت سبک و نصب آسان:
لوله های یو پی وی سی مانند لوله پلی اتیلن وزن سبک تری نسبت به لوله گالوانیزه وچدنی دارد و به همین دلیل حمل و نقل و نصب آن بسیار آسان است. اتصالات یو پی وی سی با استفاده از خمیر چسب مخصوص یا مهر و موم‌های الاستیک انجام می‌شود.

سازگاری با دماهای مختلف در لوله‌های آبرسانی:
تلورانس دمایی لوله UPVC در طیف دمای اتاق قرار دارد. زمانی که دما پایین است، معمولا مقاومت کاهش میابد وشکنندگی افزایش میابد و با افزایش دما مقاومت آن‌ها پایین خواهد رفت. به همین دلیل بهتر است که از این لوله و اتصالات را برای ساختمان‌های مسکونی در نظر گرفته شود.

مقاومت مناسب در برابر نفوذ آب:
15دقیقه بعد از نصب میتوان از در آن جریان آب را قرار داد مقاومت اتصالات لوله UPVC به 12.5/C یا بیشتر خواهد رسید و به مرور زمان در اثر استفاده مقاومت آن کاهش پیدا نمیکند. 

نکته مهم: توجه داشته باشید که لوله‌کشی ساختمان از جمله مواردی است که برای سالیان سال دست نخورده باقی خواهد ماند و از همین رو بهتر است که با اطلاعات کافی آن را انجام دهید. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره انواع لوله برق، یو پی وی سی می‌توانید با فروشگاه لوله و اتصالات پارسه تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای لوله و اتصالات یو پی وی سی

ترکیب شیمیایی لوله های یو پی وی سی UPVC باعث این شده است که استفاده از آن در بسیاری از ساختمان های مسکونی  و صنعتی قابل استفاده می باشد. کارخانه های تولید کننده  اغلب قبل از  فروش محصولات ، مشاوره های لازم  و کافی را برای خریداران انجام می‌دهند تا با اطلاعات کامل و دیدی بازخرید لوله و اتصالات را انجام بدهند. در ادامه برخی از کاربردهای این لوله‌ها را بررسی خواهیم کرد.

۱. لوله‌کشی آب شهری (تامین آب داخلی و لوله‌های آب شهری در فضای باز):

 از آنجا که لوله‌ یو پی وی سی مقاومت مانسبی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد میتوان جهت انتقال آب شرب استفاده نمایند


۲. سیستم‌های آبیاری قطره‌ای:

 استفاده از این لوله‌ها 50 تا 70 درصد مصرف آب را در کشاورزی کاهش می دهد. همچنین از لوله یو پی وی سی می توان برای توزیع سموم دفع آفات استفاده کرد.

۳. لوله‌های حمل آب باران و ناودان:

شکل پذیری و خمش بالای لوله های یو پوی وی سی میتوان در جهت انتقال آب باران استفاده کرد.

۴. عایقی برای سیم‌های انتقال اطلاعات:

ماده UPVC به عنوان یک عایق و روکشی خوب به شمار می‌آید و جهت انتقال کابل های فیبر نوری و سیم های برق استفاده نمود.

۵. انتقال مواد شیمیایی

همانطور که قبل تر به آن اشاره کردیم،مقاومت لوله یو پی وی سی در مقابل مواد قلیایی و اسیدی مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل، میتوان در آزمایشگاه ها جهت اتقال مواد اسیدی اسفاده کرد.

۶. ساخت درب و پنجره:

جدیدآ کارخانه های تولید درب و پنجره از مواد اولیه یو پی وی سی جهت تولید درب وپنجره استفاده میکنند. چون عمر بالایی دارند و همچنین دوام بالای در برابر شرایط جوی مختلف دارند.

کیفیت لوله های یو پی وی سی

لوله های UPVC را نباید با لوله‌های پلی اتیلن متفاوت است. در پلی اتیلن هیچ ماده ای زمان تولید به مواد اولیه پلی اتیلن اضافه نمیشود.، چرا که این کار باعث شکنندگی و کاهش مقومت لوله میشود کرد. متاسفانه در برخی از کارخانه های تلید کننده لوله پلی اتیلن از ماده‌ای تحت عنوان پرکننده یا فیلر (Filler) در امر تولید خود استفاده می‌کنند که باعث کم شدن کیفیت میشود.

لوله یو پی وی سی  ظاهری شکننده‌تر و خشک‌تر دارند. استاندارد لوله UPVC  این محصول باید تا مقداری نرمی و خمش داشته باشد تا دز برابر ضربه وعوامل بیرونی دارای انعطاف‌پذیری خوبی باشد. لوله‌های پلاستیکی زیادی به اشتباه در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند و باید در هنگام خرید این محصولات نهایت دقت را داشته باشید.

تمامی لوله های فروشگاه پارسه، به صورت لوله نشکن عرضه می‌شوند.

 

تفاوت‌ های لوله UPVC و PVC

در کل از پی وی سی برای تولید قاب پنجره استفاده نمی‌شود.لوله پلیکا PVC به این دلیل که در برابر با یو پی وی سی مقاومت کمتری در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند. لوله های یو پی وی سی در ترکیبات شیمیای مواد ندارند. به همین دلیل میتوان از آنها در صنایع پزشکی استفاده نمود. به عنوان مثال، از ماده یو پی وی سی میتوان جهت نگهداری دندان مصنوعی استفاده نمود از سوی دیگر، طول عمر بالای لوله های یو پی وی سی هست که نسبت به لوله پی وی سی دارا هستند که بازیافت آن را ساده تر میکند.

محیط زیست و لوله های یو پی وی سی

اما مسئله ای مهمی که وجود دارد وجود بخارهای HCl (هیدروژن کلرید) است که با افزایش دما در محیط زیست متساعد میشوند. این ماده اغلب در فتالات (Phthalate) به کار رفته در مواد PVC وجود دارند. البته استفاده از این ماده در چند سال گذشته تا حدی کم شده و خیلی جاها استفاده آن ممنوع شده است. دی بوتیل، بنزیل بوتیل و DEHP از جمله فتالات‌های ممنوعه هستند. با این وجود، تاحالا هیچ نو اسیب زدن به محیط زست از لوله های یو پی وی سی ثبت نشده اند.

قیمت لوله UPVC یو پی وی سی

کارخانه تولیدی لوله یو پی وی سی هر کدام از افزودنی های متفاوتی و ترکیبات خاصی در تولید محصول خود استفاده می‌کنند. که هرکدام از این تغییرات ب قیمت تمام شده تاثیر گذار است. هر کدام از این مواد افزودنی می‌توانند لوله مورد نظر را جهت بکارگیری در شرایط مختلف مانند پروژه‌های روکار یا فضاهای زیر زمین آماده سازند. این مورد اغلب در تعیین قیمت لوله UPVC نقش حائز اهمیتی دارد.

به همین شکل، مواردی مانند ضخامت لوله و قطر لوله و اتصالات در تعیین قیمت لوله یو پی وی سی تاثیرگذار هستند.

خرید لوله یو پی وی سی

خرید و استفاده از لوله های یو پی وی سی و هرنوع محصول در طی فرایند ساخت و ساز باید کاملا بر مبنای اطلاعات فنی در مورد شرایط و سازگاری آن‌ با پروژه مد نظر انجام شود. کوتاهی و ساده انگاری در این زمینه میتواند هزینه‌های زیادی بعضا غیر قابل جبران را متوجه شما خواهد کرد. چرا که قسمت بزرگی از لوله‌کشی آب و لوله فاضلاب ساختمان از زیر زمین و کلی مصالح رد می‌شود. در صورتی نیاز دارید که محصولات مناسب و با کیفیت جهت لوله کشی ساختمان مسکونی، صنعتی یا اداری خود تهیه کنید، کارشناسان فروشگاه پارسه می‌توانند مشاوره لازم را در اختیار شما قرار دهند.

فروشگاه پارسه نماینده لوله و اتصالات پیمتاش ترکیه فروشنده لوله و اتصالات استخری یو پی وی سی UPVC  در تهران می باشد.

لوله و اتصالات یو پی وی سی از سایز 20 میلیمتر تا سایز 200 میلیمتر تولید میکند.

کارخانه “پیمتاش”  در کشورترکیه واقع شده است فروشگاه پارسه نماینده فروش محصولات این شرکت می باشد.

شما میتوانید جهت خرید”لوله UPVC” با دفتر فروش فروشگاه پارسه تماس حاصل فرمایید و بعد از تایید پیش فاکتور و تصفیه آن کالای مورد نظر برای شما ارسال میشود.

فروشگاه پارسه بالغ بر پانزده سال تجربه در امر فروش لوله و اتصالات و همچنین ضمانت کیفیت و قیمت کالای عرضه شده و همچنین پاسخگوی تمامی سوالات شما میباشد با دپوی بار با انبار یک هزار متری واقع در بازارآهن شاداباد قادر به تامین درخواست شما میباشد.

بله این محصول دارای 10 سال گارانتی بیمه ایران میباشد.

بله میشود به هرنقطه از ایران که مد نظر شما میباشد میتوانیم ارسال کنیم و کالا در محل خود تحویل بگیرید.

ارسال بار از زمان ثبت سفارش عمدتا در تهران همان روز ارسال میشود و برای شهرستان نسب به حجم بار در انبار و همچنین مسافت مقصد مورد نظر از 24 ساعت کاری تا 72 ساعت کاری زمان لازم است تا کالا به مقصد برسد.

بله شما میتوانید صورت و درخواست خود را ازطریق دکمه پشتیبانی موجود در سایت و همچنین شماره واتس آپ در قسمت ارتباط با ما به همکاران در قسمت فروش ارسال نمایید و بعد از تصفیه فاکتور با ارسال آدرس و شماره تماس کالا برای شما ارسال میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =