مزاياي لوله و اتصالات پلي اتيلن

لوله لوله و اتصالات پلی اتیلن مزایای فروانی دارند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره میکنیم تا بیشتر با این تکنولوژی آشنا بشید.

 • مقاومت در برابر خوردگي گالوانيكي
 •  
 • مقاومت در برابر پوسيدگي، سايش و ضربه و جویدگی حیوانات موزی
 •  
 • خاصيت انعطاف پذيري مناسب و خمش بالا
 •  
 • خاصيت جمعشوندگي
 • سبكي وزن و سهولت جابجایی و حمل و نقل
 • مقاومت عالي در برابر زمين لرزه و رانش زمين
 •  
 • مقاوم در برابر نور خورشید و عدم نفوذ نور به درون لوله که مانع رشد جلبک ها میشود
 • سیقلی بودن و عدم رسوب پذیری که بهداشت آب را افزایش میدهد
 •  
 • قابليت اتصال بسيار محكم، بدون نشتي و در عين حال انعطاف پذير
 •  
 • مقاومت بالا در برابر اشعه فرا بنفش خورشيد
 •  
 • دارا بودن خصوصيات هيدروليكي بسيار مناسب
 •  
 • هزینه پایین تعمیر و نگهداری
 •  

حافظ پلاستیک

مقاومت لوله پلی اتیلن در برابر خوردگي گالوانيكي

اين خصوصيت لوله های پلی اتیلن در واقع مهمترين عامل استفاده از اين لوله‌ها در دريا مي‌باشد چرا كه تركيب هوا و آب، خصوصا آب دريا، براي لوله‌هاي فلزي متعارف بسيار خورنده است. شايان ذكر است خوردگي گالوانيكي لوله‌هاي پلي‌اتيلن تقريبا صفر است.

مقاومت در برابر پوسيدگي، سايش و ضربه

اين خاصيت به همراه خصوصيت قبلي عامل افزايش قابل توجه عمر مفيد اين لوله‌های پلی اتیلن نسبت به لوله‌هاي و ديگر مي‌باشد. به عنوان نمونه ميتوان به طرحي اشاره كرد كه در سال 1996 در كشور عمان و براي گروه Shell اجرا شده است. با اجراي اين پروژه 19 كيلومتر خط لوله كربن-استيل كه در اثر خوردندگي شديد از بين رفته بود، با لوله هاي پلي اتيلن از گريد PE 100 (Water/ Crude) تعويض گرديد.
در اين طرح با توجه به شرايط محيطي عمر كاري لوله هاي پلي اتيلني حداقل 15 سال در نظر گرفته شده است. از سال 1996 تاكنون هيچگونه نقيصه و نشتي در اين لوله های پلی اتیلن گزارش نشده است در حاليكه دوره كاركرد مفيد لوله هاي فولادي در همان شرايط، حداكثر 2 سال بوده است.

خاصيت انعطافپذيري مناسب

اين خاصيت باعث سهولت نصب لوله و تصالات پلی اتیلن و نياز به كاربرد اتصالات كمتر مي‌گردد .شعاع مجاز خمش لوله پلي اتيلن به طور متوسط 20 برابر قطر خارجي آن مي باشد. 

خاصيت جمعشوندگي (Collapsibility) بسيار بالا در راستاي لوله

سبكي وزن

لوله های پلی اتیلن نسبت به لوله هاي فولادي داراي وزن بسيار كمتري بوده، در نتيجه حمل و نقل و انبار نمودن آنها آسانتر بوده و با هزينه كمتري انجام مي‌شود.

مقاومت عالي در برابر زمين لرزه و رانش زمين

با توجه به ميزان ضريب كشش بالا در مواد پلي اتيلن و استحكام كافي در برابر فشار ضربه‌اي، لوله هاي پلي اتيلن بهترين مقاومت را در برابر ارتعاشات زمين لرزه و جابجايي لايه هاي خاك نشان مي‌دهند. به عنوان مثال در اطلاعات خسارات وارد بر لوله پلي اتيلني در اثر زلزله کوبه ژاپن میزان خسارات صفر بوده است.

قابليت اتصال بسيار محكم، بدون نشتي و در عين حال انعطافپذير

جوش لب به لب يا الكتروفيوژن) اين اتصال قوي به وسيله جوشكاري يا اتصال از طريق فلنج و حاصل می‌گردد (

8- مقاومت بالا در برابر اشعه فرا بنفش خورشيد

9- دارا بودن خصوصيات هيدروليكي بسيار مناسب

به علت سطح داخلي كاملا صاف و صيقلي، لوله های پلی اتیلن در مقايسه با لوله هاي ديگر از افت اصطحكاكي بسيار كمتري برخوردار بوده، در نتيجه در بسياري اوقات براي عبوردادن دبي مشخصي از سيال، در مقايسه با ساير انواع لوله ها خصوصا وقتي طول خط لوله زياد است. موضوع فوق در مقايسه با لوله هاي فولادي، ( قطر كمتري خواهند داشت ) بسيار برجسته مي‌باشد، چرا كه در لوله‌هاي فولادي جهت پوشش داخلي معمولا از يك لايه سيماني استفاده مي‌شود كه اين لايه علاوه بر كاهش سطح مقطع موثر لوله باعث افزايش زبري گشته، افت فشار بالاتري ايجاد مي‌گردد. تامين لوله‌هاي فولادي با قطر بالاتر به تنهايي مي‌تواند بسياري از اختلاف هزينه‌ها خريد لوله را پوشش دهد.

10 – هزينه پايين تعمير و نگهداري

به دليل خصوصيات مناسب لوله هاي پلي اتيلني، معمولا اين لوله ها در يك بازه زماني طولاني نياز به تعمير ندارند و در صورت نياز به تعمير، اين كار با هزينه پايين امكانپذير خواهد بود. اين در حالي است كه تعمير لوله- هاي فولادي با مشكلاتي همراه بوده ( و بالطبع با هزينه بالايي انجام ميشود ). از جمله عدم امكان تعمير پوشش لوله در بستر دريا

   مشخصات لوله پلی اتیلن

از نشانه های لوله پلی اتیلن دارای رنگ مشکی هستند که روی آنها خطوطی با رنگ آب و رنگ زرد مشخص شده است این خطوط روی لوله کاربرد لوله را نشان میدهد لوله پلی اتیلن با خطوط آبی جهت مصرف کشاورزی و آبرسانی میباشد و لوله پلی اتیلن با خطوط زرد جهت انتقال گاز میباشد که فشار بالاتری را تحمل میکند لوله پلی اتیلن اکثر از سایز 16 تا لوله پلی اتیلن سایز 125 به صورت کلاف و حلقه شده میباشد. از سایز 125 به صورت شاخه 6 متری یا به صورت شاخه 12 متری تولید میشود          

قیمت لوله پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن بستگی به نوع مواد اولیه مصرفی دارد وهمچنین سایز لوله پلی اتیلن بستگی دار و همچنین فشار اتمسفر لوله هم بسیار تاثیر گذار هستندمثال لوله پلی اتیلن 4 بار کمترین فشار لوله را دارد و بیشترین مصرف آن در قسمت فاضلاب و همچنین ناودون آب بارون اجرا میشودو لوله پلی اتیلن 6 بار و 10 بار در فشار بیشتری را تحمل میکند و وبیشتر مصرف آب بیاری و کشاورزی دارد و لوله های پلی اتیلن 16 بار هم میتوان جهت کشاورزی استفاده نمود و بیشترین کاربرد را در لوله کشی گاز دارد

و در فشار کاری 25 با هم تولید میشود اما به صورت سفارشی و قرار دادی تولید میشود وتمام این مشخصات در تعیین قیمت لوله پلی اتیلن تاثیر گذار میباشد.

خرید و فروش لوله پلی اتیلن

جهت خرید لوله پلی اتیلن از سایز 16 میلیمتر و تا سایز لوله پلی اتیلن 500 میلیمتر میتوانید با کارشناسان فروش فروشگاه لوله واتصالات پارسه تماس حاصل فرمایید و به صورت رایگان از همکاران ما در بخش فروش و فنی راهنمایی دریافت نمایید.

منوی دسته های خود را در Header builder -> Mobile -> Mobile menu menu -> Show/Hide -> Choose menu تنظیم کنید.
سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من